שאלות ותשובות נפוצות

divider

מים מינרליים  הם מים המופקים ממקור תת קרקעי. מקור המים של עין גדי מים מינרליים  הוא נביעה של מי תהום. מי תהום נוצרים כאשר גשמים מחלחלים דרך שכבות קרקע עד להגעתם לשכבה לא חדירה. במהלך החלחול המים סופחים אליהם מינרלים שהם חלק משכבות הקרקע שדרכה הם עוברים. ההרכב המינרלי של המים מהווה למעשה מעין "תעודת זהות" של המים, והוא קשור לאופי הדרך שאותה עברו המים מרגע ירידתם מהשמים כמשקעים, ועד צאתם החוצה דרך הנביעה. זמן השהיה של המים בבטן האדמה משתנה ממעיין למעיין, ועשוי להגיע לעשרות שנים.

תקנת משרד הבריאות למים מינרליים  ומי מעין משנת 1986, מגדירה את התנאים לייצור של מי מעין ומים מינרליים. תקנה זו עודכנה במשך השנים. התקנה מחייבת שההרכב המינרלי של המים בבקבוק יהיה זהה להרכב המינרלי של המים במקור (קרי במעין ממנו נובעים המים למילוי הבקבוקים). התקנה מתירה את סינון המים, שמטרתו הרחקת חלקיקים מרחפים (אדמה, אבק וכו'). על היצרן לבדוק מדי יום במעבדה חיצונית בלתי תלויה את האיכות המיקרוביאלית של המים.  

 מקור המים של מים מינרליים הוא קבוע ולא משתנה מדי מספר ימים, שבועות או חודשים – הטעם, ההרכב והריח של מי עין גדי יציבים ואינם משתנים באופן משמעותי במרווחי זמן של חודשים ואף שנים. מאידך, מי הברז בארץ נשאבים ממקורות שונים ומוזרמים לרשת המים במשטר מסוים, שנקבע על ידי חברת מקורות או הגורם המפיק את המים. המשמעות היא שמאותו הברז עשויים לצאת בתאריכים שונים מים שונים. כך, למשל, ברז שנמצא באזור מישור החוף עשוי לקבל ביום מסוים מי מוביל הנשאבים מהכנרת, וביום אחר מי באר הנשאבים מקידוח א' של מי תהום וביום אחר מים מותפלים. במקרה כזה, הרכב המים וטעמם משתנה.

הרתחה או הקפאה של מים עשויה לגרום לשינו בצורת הסידן שבו (הפיכתו ממסיס ל – לא מסיס), דבר הגורם לו להראות כפתיתים קטנטנים. אין בכך שינוי בתכונות או בטעם המים, אלא במראה בלבד.

מים מינרליים בהגדרתם הם מים טבעיים – לא מוסף ולא נגרע מהם דבר, ולכן הם אינם מכילים כלור או פלואור. במי עין גדי יש 0.3 מיליגרם לליטר פלואוריד, אשר מקורו, כמו כל המינרלים במים, במגע עם הסלע. כמות זו היא הכמות המותרת אף לילדים, וקיבלה את אישור התקן האמריקאי המחמיר.

סוג הפלסטיק בו אנו משתמשים לכל הבקבוקים הינו PET, המתאים לתעשיית המזון והמים, ואינו מכיל ביספנול A.

ארגוני הבריאות העולמיים ממליצים על צריכת נתרן של כ – 2,000 מ"ג ליום. במי עין גדי יש 50 מ"ג נתרן בליטר מים. כך שאם שותים ליטר מים, מגיעים ל – 2.5% מהצריכה המותרת ליום.

בקבוק שנפתח מקבל עם הזמן ריחות מהסביבה שעלולים להשפיע על הטעם והריח של המים שבתוכו. אין חובה לשמור את הבקבוקים בקירור, אך כדאי להקפיד על סגירת הפקק.

משרד הבריאות ממליץ להרתיח כל סוג של מים, כולל מים מינרלים, עד גיל שנה.

חברת עין גדי מים מינרליים ממלאת מי מעין מינרלים טבעיים בבקבוקים בלבד, מסיבות כלכליות ואחרות. עין גדי מציעה לצרכן מים בבקבוקים גדולים באיכות גבוהה ובמחיר חסכוני במיוחד, הנמוך בעשרות אחוזים ממחיר המים לליטר במיכלים גדולים. אנו מציעים לצרכן מוצר טוב, זמין ובמחיר משתלם.

יש לך שאלות נוספות? שלח אלנו ונשמח לענות:

    *שדות חובה